Fundacja Bonum Commune

Fundacja założona w 2002 roku - jednocząca ludzi pragnących wspierać wszystkie przejawy życia społecznego prowadzące do wszechstronnej pomyślności.

Zmiana terminu Konferencji - Zmysły, emocje i cielesność dziecka. Kliknij aby dowiedzieć się więcej

I Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa - Zmysły, emocje i cielesność dziecka

Uwaga!. W związku zagrożeniem epidemiologicznym termin konferencji zostanie zmieniony, a zapisy wstrzymane. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej

Organizatorzy:

Serdecznie zapraszają na

I OGÓLNOPOLSKĄ KONFERENCJĘ SZKOLENIOWĄ:

Zmysły, emocje i cielesność dziecka

Diagnostyka i Terapia Zaburzeń Funkcji Sensorycznych, Poznawczych, Motorycznych i Emocjonalnych U Dzieci W Wieku Przedszkolnym i Szkolnym

Termin: 25.04.2020

Miejsce konfernecji

AULA INSTYTUTU PSYCHOLOGII UWR.
Wrocław ul. Dawida 1
Stale przybywa eksperckiej wiedzy na temat rozwoju dzieci i młodzieży.

Dysponujemy nowymi teoriami, wynikami badań i technologiami, które pomagają w diagnozie i terapii zaburzeń.

Stale też przybywa dzieci, które potrzebują specjalistycznego wsparcia. Intuicyjna i ogólna wiedza świadomych swojej roli rodziców, a nawet nauczycieli nie jest już wystarczająca, aby wspierać uczniów w edukacji wymagającej przyswojenia wielu informacji w dużym tempie i wieloosobowej grupie.

A kiedy pojawią się dodatkowe trudności rodzinne lub emocjonalne, sytuacja dziecka jeszcze się pogarsza.

Rodzica kieruje się po specjalistyczną pomoc, ale właściwie jaką? Rzeczywistość pokazuje, że mija wiele czasu i potrzeba sporego uporu opiekuna, aby dla dziecka znaleźć odpowiednie specjalistyczne wsparcie.

Wyszkoleni i doświadczeni terapeuci działając na swoich polach także sygnalizują problemy w integracji podejmowanych w swoim środowisku działań. W efekcie dzieci trafiają do ich praktyk na tyle późno, że trzeba radzić sobie nie tylko z problemem źródłowym, ale i jego następstwami (te bywają co najmniej równie poważne).

Wychodząc naprzeciw powyższym problemom chcemy zaproponować cykl konferencji szkoleniowych, popularyzujących ekspercką wiedzę na temat uwarunkowań, diagnostyki i terapii zaburzeń funkcji poznawczych, motorycznych i emocjonalnych u dzieci w wielu przedszkolnym i szkolnym.

Na pierwsze spotkanie zaprosiliśmy doskonałych praktyków zajmujących się diagnozą i terapią zaburzeń funkcji słuchowych, deficytów uwagi i zaburzeń emocjonalnych. Poprosiliśmy ich nie tylko o podzielenie się swoją wiedzą, ale także wskazanie, w jaki sposób objawy obserwowane w różnych sferach funkcjonowania dziecka mogą na siebie wpływać.

Zapytamy ich również o to, jak oddziaływanie na jedne symptomy zaburzeń pozwala tym samym modyfikować inne. Będzie to jednocześnie przyczynek do dyskusji o potrzebie i problemach w integracji pracy różnych specjalistów zajmujących się tym samym dzieckiem.

Do udziału w konferencji w szczególności zapraszamy specjalistów i przyszłych specjalistów – psychologów, pedagogów, terapeutów pracujących z dziećmi i młodzieżą oraz studentów kształcących się w tych dyscyplinach; nauczycieli i wychowawców pracujących w systemie edukacji oraz rodziców chcących poszerzyć swoją wiedzę w tematyce konferencji.


19. 09. 2020 r. planujemy warsztatową kontynuacje naszej konferencji. Zaproponujemy warsztaty tematyczne dotyczące wybranych form diagnostyki i terapii zaburzeń funkcjonowania dzieci i młodzieży.

Zapisy będę dostępne od maja 2020.

Serdecznie zapraszamy!

Konferencja jest organizowana ramach współpracy Fundacji BONUM COMMUNE, Wydziału Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego i SENSIMATIC.